VYSEKÁVANIE Z PLECHU

VYSEKÁVANIE PLECHOVÝCH DIELOV – CNC DIEROVANIE

Vysekávanie plechov je vysoko progresívna, inovatívna a efektívna technológia, ktorá umožňuje delenie a tvárnenie plechov s vysokou produktivitou a presnosťou za relatívne nízke náklady. Uplatnenie má predovšetkým pre plechové diely s hrúbkou do 4 mm a je ideálna pre vysokosériovú výrobu. Táto technológia je plne automatizovaná, čo zabezpečuje opakovanú presnosť hotových dielov. Výrobný proces je navyše nastavený tak, aby sa predišlo zbytočnému poškrabaniu materiálu.

Stroje / Technológie

CNC servoelektrický dierovací lis kombinovaný s laserom

Najnovšia vysokoefektívna technológia, ktorá kombinuje dierovanie a rezanie, určená pre výrobu širokého spektra plechových dielov. Automatizovaný výrobný proces vykonáva za pomoci revolverovej hlavy v jednom kroku dierovanie, niblovanie, rezanie, tvárnenie, ohýbanie a závitovanie, čím umožňuje dosahovať vysokú opakovanú presnosť dielov spolu s vysokou efektivitou výroby.

Dierovací lis s lisovacou silou 250kN prostredníctvom ktorého je možné vysekávať kruhové a špeciálne otvory s vysokou opakovanou presnosťou do rozmeru štandardne 88,9 mm, tvárnenie s možnosťou upformingu (formovanie smerom hore) do rozmerov 80 x 25 mm, tvárnené závity štandardne do rozmeru M8 s možnosťou vytvorenia tzv. kŕčku pre optimalizovanie pevnosti závitu v tenkých plechoch a množstvo ďalších technologických opcií, akou je napríklad značenie plechových dielov špeciálnymi nástrojmi pre popis a gravírovanie. Všetky operácie sa vykonávajú na štetinovom stole so žiadnym alebo minimálnym rizikom poškrabania povrchu.

Sprievodné technológie

Závitovanie

Do vyrezaných plechových dielov režeme závity od M3 do M20. Realizujeme termické vŕtanie a tvárnenie závitov od M5 do M10.

Práškové lakovanie

Na vlastnej lakovacej linke vaše plechové diely nalakujeme odolnou práškovou farbou, stačí zadať požadovaný odtieň RAL.

Často kladené otázky

Oceľové, nerezové a hliníkové plechy, brúsený nerez, aluzink, ferozink, lakoplastované plechy, obojstranne fóliované plechy, hliníkove zliatiny a ďalšie…

Dĺžka výroby závisí od zložitosti dielu. Jednoduché výpalky budú hotové o 3 dni.

Svoje požiadavky posielajte na našu emailovú adresu dopyt@metakov.sk

Pre rýchle vybavenie nám zašlite výkresovú dokumentáciu v pdf, dxf, dwg, step formáte.