Rezanie laserom

Spracovanie a rezanie plechu – CNC rezanie výpalkov

Na laserové pálenie plechov sa špecializujeme už takmer 20 rokov. Oproti tradičným mechanickým rezacím systémom má laserové rezanie niekoľko výhod. Jednou z nich je vynikajúca opakovaná presnosť – predpísané tolerancie sú vždy spoľahlivo dodržané.

Vzhľadom na to, že pri laserovom rezaní nie sú potrebné žiadne nástroje, výroba je efektívna a rýchla. Neexistuje prakticky žiadne obmedzenie na požadovaný tvar výpalkov – je možné vypáliť tvary takmer akejkoľvek zložitosti. Pri príprave výroby sa snažíme čo najefektívnejšie využiť váš materiál, aby sme minimalizovali odpady a tým aj náklady pre zákazníka.

stroje / technológie

V METAKOVE používame lasere s výkonom až 6kW, čo nám umožňuje spracovať štandardne plechy z konštrukčnej ocele až do hrúbky 20 mm, z nehrdzavejúcej ocele do hrúbky 15 mm, a hliníkových zliatin do hrúbky 10 mm, pričom maximálny rozmer vstupného materiálu je 2000×4000 mm.

FIBER laser GENIUS LGf 1530/6000W od Prima Power
CO2 laser PLATINO 1530/CM4500 od Prima Power

Moderné páliace stroje sú vybavené buď technológiou CO2 alebo fiber. Princípom fungovania je premena elektrickej energie na svetelnú. Tá je sústredená do jedného malého bodu. Lúč je následne zosilňovaný a v prípade fiber lasera je zvedený do tzv. vlákna. Teplom ovplyvnená oblasť je extrémne malá – od 0,05 do 0,3 mm. Šírka reznej špáry sa pohybuje od 0,1 do 0,4 mm. Výhodou je minimum okují na spodnej strane plechového výpalku.

Sprievodné technológie

Otupovanie hrán

Na odstraňovanie oxidov, zaoblenie hrán, a brúsenie povrchu používame ručne vedené stroje alebo priebežnú pásovú brúsku.

Otryskávanie

Diely z ocele pieskujeme v závesných kabínových poloautomatoch. Povrch je zdrsnený a pripravený na ďalšiu úpravu.

Často kladené otázky

Oceľové, nerezové a hliníkové plechy, brúsený nerez, aluzink, ferozink, lakoplastované plechy, obojstranne fóliované plechy, hliníkove zliatiny a ďalšie...

Dĺžka výroby závisí od zložitosti dielu. Jednoduché výpalky budú hotové o 3 dni.

Svoje požiadavky posielajte na našu emailovú adresu dopyt@metakov.sk

Pre rýchle vybavenie nám zašlite výkresovú dokumentáciu v pdf, dxf, dwg, step formáte.