práškové lakovanie

Lakovanie plechových dielov odolnou práškovou farbou

Práškové lakovanie realizujeme na vlastnej priebežnej kontinuálnej linke s trojstupňovou najprogresívnejšou chemickou predúpravou na báze nanotechnológie. Samotný proces práškového lakovania prebieha vo viacerých krokoch. V METAKOVE vám vieme ponúknuť širokú paletu farieb od lesklých po matné, odolných voči vonkajším poveternostným vplyvom, stačí zadefinovať požadovaný odtieň RAL.

Stroje / Technológie

Priebežná lakovacia linka s trojstupňovou
chemickou predúpravou

Lakujeme na vlastnej priebežnej lakovacej linke, s možnosťou automatického aj ručného lakovania. Na začiatku sa výrobky (väčšinou kovové diely) odmastia a ich povrch je tak pripravený na nanesenie laku. V ďalšom kroku sa nanáša jemný prášok, ktorým je pokrytý celý povrch výrobku. Výrobok putuje ďalej do vypaľovacej pece, kde sa po zohriatí prášok “roztaví” a vznikne tak rovnomerný povlak, ktorým je teraz povrch výrobku pevne pokrytý.

Výsledkom je povrchová úprava, ktorá je veľmi odolná i vizuálne atraktívna.

Sprievodné technológie

Otupovanie hrán

Na odstraňovanie oxidov, zaoblenie hrán, a brúsenie povrchu používame ručne vedené stroje alebo priebežnú pásovú brúsku.

Otryskávanie

Diely z ocele pieskujeme v závesných kabínových poloautomatoch. Povrch je zdrsnený a pripravený na ďalšiu úpravu.

Často kladené otázky

Oceľové, nerezové a hliníkové plechy, brúsený nerez, aluzink, ferozink, lakoplastované plechy, obojstranne fóliované plechy, hliníkove zliatiny a ďalšie…

Dĺžka výroby závisí od zložitosti dielu. Jednoduché výpalky budú hotové o 3 dni.

Svoje požiadavky posielajte na našu emailovú adresu dopyt@metakov.sk

Pre rýchle vybavenie nám zašlite výkresovú dokumentáciu v pdf, dxf, dwg, step formáte.