Ohýbanie plechov

CNC ohýbanie presných plechových dielov

V METAKOVE sa špecializujeme na ohýbanie plechov s technológiami na báze servohydraulického a servoelektrického ohraňovania. Celý výrobný proces ohýbania a ohraňovania je optimalizovaný tak, aby sme vedeli garantovať presnosť ohybu a ponúknuť vám aj ohýbanie zložitejších dielov a komplikovaných tvarov.

Za takmer 20 rokov pôsobenia sme pozbierali skúsenosti s ohýbaním plechových rámov, panelov, kontajnerov, držiakov a podobne. Zvyčajne pracujeme s plechmi z konštrukčnej a nerezovej ocele, hliníkom a jeho zliatinami. Samozrejmosťou je eliminácia stôp po ohybových nástrojoch.

Stroje / Technológie

Technológie na báze servohydraulického

a servoelektrického ohraňovania

Ohraňovanie a ohýbanie rôznych druhov plechu vykonávame na základe individuálnych požiadaviek zákazníka.V procese výroby využívame dynamické CNC ohraňovacie lisy, ktoré zabezpečia vysokú presnosť aj pri veľkom pracovnom výkone. S lisovacou silou až do 175kN štandarne ohýbame plechy až do hrúbky 12 mm a dokážeme ohnúť súčiastky z oceľových výrobkov alebo plechy do dĺžky 3000 mm.

Či už potrebujete ohnúť veľkú sériu, alebo jeden kus pri vzorkovaní prototypov, samozrejmosťou je vysoká opakovaná presnosť ohybov plechového dielu podľa STN EN ISO 2768-cL.

Dosahujeme vynikajúci prevádzkový výkon pri akýchkoľvek operáciách ohýbania kovov, od malých dielov s jedným ohybom, až po väčšie zložité diely s mnohými ohybmi a viacerými dĺžkami hrán.

Sprievodné technológie

Závitovanie

Do vyrezaných plechových dielov režeme závity od M3 do M20. Realizujeme termické vŕtanie a tvárnenie závitov od M5 do M10.

Práškové lakovanie

Na vlastnej lakovacej linke vaše plechové diely nalakujeme odolnou práškovou farbou, stačí zadať požadovaný odtieň RAL.

Často kladené otázky

Oceľové, nerezové a hliníkové plechy, brúsený nerez, aluzink, ferozink, lakoplastované plechy, obojstranne fóliované plechy, hliníkove zliatiny a ďalšie…

Dĺžka výroby závisí od zložitosti dielu. Jednoduché výpalky budú hotové o 3 dni.

Svoje požiadavky posielajte na našu emailovú adresu dopyt@metakov.sk

Pre rýchle vybavenie nám zašlite výkresovú dokumentáciu v pdf, dxf, dwg, step formáte.